Planeswalkers.ro

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: 1 2 [3] 4 5

Author Topic: Proxy cards!  (Read 22926 times)

Edeph(Adrian Ciobanu)

• Member
    • View Profile
Re: Proxy cards!
« Reply #30 on: July 06, 2014, 13:36:49 »

Dar e vorba si de nr de puncte pentru acele carti scumpe care fac un deck mai bun. Nu cred ca poate cineva sa acumuleze destule puncte cat sa isi asigure playset de thoughtseize lunar.

Vlad Pitaru

• Member
    • View Profile
« Reply #31 on: July 07, 2014, 20:02:54 »

... ar ridica nivelul de joc si ar fi mai mult skill-based decat ...

Hai sa vedem cum reducem bulan-based-ul din jocul asta.  :o

Andrei Palihovici

• Member
  • forest black metal best metal
    • View Profile
« Reply #32 on: July 08, 2014, 16:52:17 »

... ar ridica nivelul de joc si ar fi mai mult skill-based decat ...

Hai sa vedem cum reducem bulan-based-ul din jocul asta.  :o

Pai, uh, cum sa zic, Adrian sustine ca prin proxy-uri. Tu esti de acord cu asta sau nu? Vrei proxy-uri la FNM sau nu?

Edeph(Adrian Ciobanu)

• Member
    • View Profile
« Reply #33 on: July 08, 2014, 17:05:42 »

Eu prin bulan-based inteleg bulanul la tras carti din boostere. Alt bulan de care poate fi ?

Gabriel Iuriciuc

• Member
    • View Profile
« Reply #34 on: July 08, 2014, 18:25:27 »

cred ca vlad are o problema cu mana

Vlad Pitaru

• Member
    • View Profile
« Reply #35 on: July 08, 2014, 21:56:23 »

Pai, uh, cum sa zic, Adrian sustine ca prin proxy-uri. Tu esti de acord cu asta sau nu? Vrei proxy-uri la FNM sau nu?
Eu as prefera fara proxy-uri

Eu prin bulan-based inteleg bulanul la tras carti din boostere. Alt bulan de care poate fi ?
Bulan/ghinion gen sa ai cam 20% din deck removal si in tura 7 sa nu-ti vina niciunul.
Bulan cum ar fi cine incepe si eventual sa nu incepi niciodata la un turneu.

cred ca vlad are o problema cu mana
Nu cu mana in mod special, ci cu "ne-adeverirea" probabilitatilor.

Diac Dan Andrei

• Administrator
  • Member
  • Take your time
    • View Profile
« Reply #36 on: July 16, 2014, 13:57:13 »

We can try it like this to see how it goes:
Proxies vor fi folosite si la FNM-uri. Cine are proxies in pachet nu poate participa la prize pool -ul acelui eveniment.

Esterdi (Naconecinii Tudor)

• Member
    • View Profile
« Reply #37 on: July 16, 2014, 14:41:53 »

Works. ^^

Andrei Palihovici

• Member
    • View Profile
« Reply #38 on: August 11, 2014, 13:25:54 »

Complet unrelated cu discutia de pana acum - s-ar putea sa facem proxy-uri pentru deckurile de EDH? eu si vlad abia am inceput sa il construim si nu-i nowhere near ale voastre ca ... i don't know, calitate, eficienta. Bineinteles ca n-am face la Mind Sculptor sau chestii de genul

BerleaVlad

• Member
    • View Profile
« Reply #39 on: August 11, 2014, 13:42:46 »

si de asemnea deoarece deckul e amandoura putem sa punem 8 proxiuri in el?

Alex Boariu

• Member
  • PRESEDINTE MAGIC&CONSILIU EDH si cate si mai cate
    • View Profile
« Reply #40 on: August 11, 2014, 15:01:15 »

edh-ul e oarecum alta treaba. noi am mai avut situatii cu proxies in edh, dar cam 1-2, si de obicei cu carti care urmau sa fie procurate (de ex: mi-am facut comanda de un sunforger da inca nu mi-a venit si e carte cheie in deck, adica nu prea are rost deckul fara), si deci proxies erau temporare, ca sa poti juca.
Everyone has a right to be stupid; some people just abuse the privilege.

Diac Dan Andrei

• Administrator
  • Member
  • Take your time
    • View Profile
« Reply #41 on: August 11, 2014, 15:36:35 »

5. Proxies sunt "legale" la toate evenimentele de importanta scazuta (FNM, si evenimentele casual de sambata). Nu sunt legale la GameDay, WMCQ, PTQ, GPT, LexCon sau alte evenimente cu miza mare.
Proxies pentru EDH respecta regula generala de proxies: 4 proxies per om, indiferent ce fel de proxies/unde le folosesti. Poti sa ai 2 proxies pentru standard, 2 pentru EDH.
Asa cum a zis si Alex, s-au mai folosit proxies, pentru perioade mici de timp. Proxies de acum au "valabilitate" o luna, si cred ca s-ar incadra in standarde.

Nu puteti sa puneti 8 proxies in pachet :) . Pe proxies (daca ati vazut cum arata) scrie numele jucatorului. Si in EDH, pachetul jucat de cineva, va trebui sa contina doar proxies cu numele lui. Daca un pachet e facut ca sa fie imprumutat (asa cum am si eu, si Alex B. si Ionut), acel pachet nu trebuie sa contina proxies. Daca totusi contine, acestea trebuie inlocuite inainte ca pachetul sa fie imprumutat (cu landuri daca nu pot fi inlocuite cu altceva). Acum, daca Vlad B. are un pachet de EDH, si trebuie sa plece, si il lasa pe Andrei P. in locul lui, nu oprim tot jocul sa reglam pachetul (we are decent enough), dar asta e total diferit de 8 proxies in pachet. Sfatul meu este sa va faceti fiecare pachetul lui. In EDH sunt destul carti bune, care nu costa asa mult (ca si consum de puncte pe proxies).

Ideea generala a proxiurilor este sa vezi cum functioneaza o carte in pachetul tau, inainte sa faci rost de ea. Faptul ca daca ai acces la proxies te lasa sa joci carti care poate nu le-ai juca niciodata e un bonus, si n-ar trebui sa fie motivul principal pentru care joci proxies.

Toata lumea a avut un pachet mai putin "puternic" la inceput. Asa cresti (de la un nivel mai mic spre mai mare). O sa faceti rost si de alte carti, cu timpul.

Andrei Palihovici

• Member
    • View Profile
« Reply #42 on: August 12, 2014, 00:39:48 »

Inteleg. Da, eu vazusem ca mai erau deckuri cu un proxy ocazional, si nu stiam cum sta treaba cu ele. Makes sense ce zici tu, Danut, desi nu vazusem specificat ca poti face proxy-uri si pentru EDH, doar pentru standard, si de-asta am intrebat. Si da, imi inchipuiam ca nu devine pachetul mai prost pe parcurs, ci invers.

Danke schon ^^

Andrei Gheorghiescu

• Global Moderator
  • Member
    • View Profile
« Reply #43 on: September 08, 2014, 19:48:13 »

Kinda late to the party da: awww, era chiar faina ideea cu proxies :|
Sa trebuiasca sa aleg intre prize pool si proxies ... heartless.

Diac Dan Andrei

• Administrator
  • Member
  • Take your time
    • View Profile
« Reply #44 on: September 08, 2014, 20:17:53 »

Ideea cu proxies este faina. Sunt jucatori care deja au apelat la ajutorul proxiurilor.
Pages: 1 2 [3] 4 5